Kamil Koula: O profesi představitele Kocoura z Třetí skoba pro Kocoura rozhodl právě tento film

Nejeden dětský herec se i přes svůj prvotní úspěch najednou „ztratil“ a není o něm od té doby slyšet. Mezi ně patří i Kamil Koula, který se nejvíce proslavil díky snímku Třetí skoba pro Kocoura. Po zkušenosti s tímto natáčením se sice rozhodl pro herectví, ale před kamerou se příliš neobjevuje. Pozorný divák si ho ale mohl v oblíbených seriálech všimnout…

REKLAMA

Kamil Koula alias Kocour

Kamil Koula (57) se po své první herecké zkušenosti před kamerou, kterou byla hlavní role Ivana Kočičky alias Kocoura v Třetí skoba pro Kocoura, rozhodl v herectví pokračovat. Byl tehdy ještě na gymnáziu, a tak po jeho úspěšném ukončení zamířil na JAMU v Brně. Mezi jeho spolužáky byli i Miroslav Etzler, Gustav Řezníček a Aleš Zbořil.

Následně vystřídal několik divadel a působil například v Olomouci, Praze nebo Opavě. Věnoval se i dabingu a rozhlasu. Před kamerou není příliš vidět, ale v posledních letech jste si jej mohli všimnout například v několika epizodách Ordinace v růžové zahradě 2, Modrý kód, či před dvěma lety v epizodní roli v Policie Modrava.

V roce 1999 si Kamil Koula založil vlastní uměleckou agenturu, aby mohl produkovat své umělecké pořady a představení. Zde ale výčet jeho aktivit nekončí. Uspořádal i devět ročníků Letní herecké školy a jako dramaturg a režisér se podílel na několika pohádkách. Nyní jak sám uvádí je na volné noze a věnuje se aktivitám pod svojí agenturou. Pořádá představení pro děti.

Snímek Třetí skoba pro Kocoura můžete zhlédnout na Prima MAX ve středu 12. června od 10:55.

Kamil Koula v Třetí skoba pro Kocoura, FOTO: © Filmové studio Gottwaldov, distr. FTV Prima
Kamil Koula v Třetí skoba pro Kocoura, FOTO: © Filmové studio Gottwaldov, distr. FTV Prima

Zdroj: csfd.cz, agenturakk.com

Marie Kučerová
Marie Kučerová
Jsem nadšený fanoušek do filmů, seriálů i nejrůznějších dobrých reality show. Psaní se věnuji již několik let, mám za sebou pestrou škálu článků s nejrůznější tématikou a v tomto duchu bych ráda pokračovala i do budoucna.

Další články
Související

Ach, ty zpackané plastiky. Hvězda Nicole Kidman se opět nechala vylepšit. Už se ani neumí usmívat

Hlavní hvězdy filmu Rodinná aféra Nicole Kidman a Zac Efron se nechtěně, a ne v dobrém slova smyslu stali černými puntíky celé premiéry.

Stranger Things láká diváky pohledem do zákulisí natáčení 5. série

Pokud se nemůžete dočkat pátí řady Stranger Things, máme pro vás dobré zprávy! Nyní si můžete čekání zkrátit pohledem do zákulisí.

Film podle skutečnosti: MIKI, příběh skutečného mafiánského bosse z devadesátek, se představuje v traileru

Zpátky do divokých devadesátek! Už jen samotné natáčení filmu MIKI vzbudilo kontroverze. Kdo byl Mikuláš Černák? Pojďte se podívat na trailer k filmu.

Jana Janatová alias Jitka z My všichni školou povinní: Přes balet k návrhářství. Poznali byste ji ještě?

Její kariéra herečky nebyla příliš dlouhá, ale za to ztvárnila nezapomenutelnou roli. Kam se poděla Jana Janatová (56) alias Jitka Povejšová a jak se změnila?

Ordinace v růžové zahradě 2: Bibi v jiném stavu za podivných okolností

Co nás čeká v Ordinace v růžové zahradě 2? Bibi přijde do jiného stavu, i když za dost nestandardních okolností, které vytvoří několik překvapivých náhod.

Jakub Štáfek alias Lavi se vrací ve Vyšehrad 2: První ukázky z natáčení a co zatím o filmu víme

Začalo natáčení pokračování úspěšné komedie z roku 2022 Vyšehrad: Fylm. I ve "dvojce" bude život fotbalisty Juliuse Lavického alias Laviho velká divoká jízda!