Rozchod, který nikdo z Ulice nečekal. Matěj se rozhodl, že se s Anežkou pro její dobro rozejde a bylo mu jedno, co si o tom myslí ona. Záhy přišel na to, jakou chybu udělal. Od té doby jen přemýšlí, jak to celé napravit. Nyní přišel s šokujícím gestem, které má dokázat jeho lásku.
Nemusíš se bát
Anežka byla nejprve rozhodnutá, že na maturitní večírek do Coolny nedorazí. Daleko od všeho a od všech se jí to rozleželo v hlavě, a nakonec svůj názor změnila. Přijela z Drážďan s tím, že si přece kvůli jednomu klukovi nenechá ujít poslední šanci všechny vidět a užít si dobrou zábavu. Adéla ji hned uklidní, že se nemusí bát, že na Matěje narazí. On totiž na večírek nepřijde.
Všichni se večer skvěle baví, rozloučit se s třídou přišli i Eddie a Ota. Chybí jen Magda, která je aktuálně na dovolené, ale aspoň se s ní spojí pomocí videohovoru a za všechno jí poděkují. Nestihne to akorát Marek, kterého to zpětně mrzí. Nabídl se totiž, že všem zajde pro cigarety.
Nemůžu bez tebe být
Najednou se u jejich stolu objeví Matěj, kterého už nikdo nečekal. „Ahoj Anežko. Mohl bych s tebou na chvilku mluvit?“ souká ze sebe. „Tak mluv,“ pobídne jej, ale on ji prosí, jestli by to nešlo někde jinde než před všemi.
„Já bez tebe nemůžu být,“ vyhrkne sotva se ocitnou opodál od ostatních. Celá třída je ale bedlivě pozoruje. „Záleží mi na tobě a vím, že jsem to podělal a taky vím, že nemáš důvod mi věřit, že něco podobnýho neudělám znova. Ale myslím to vážně a chci ti to dokázat.“ Matěj se nejprve rozhlédne kolem sebe a pak si vyhrne rukáv. Na rameni mu svítí čerstvě vytetované její jméno a s prosebným výrazem plným očekávání na ni upírá zrak.
Blázen nebo romantik
Anežka zůstane v šoku zírat s otevřenou pusou a Milan neváhá přiběhnout blíž a podívat se na čerstvé tetování zblízka. „No ty vole, ty seš dobrej blázen,“ zhodnotí jeho krok. Anežka neví, co na to říct, a tak se jen omluví s tím, že si to musí nejprve promyslet a rychle mizí pryč. „Brácha, ty seš romantik,“ směje se Marek a nabídne Matějovi, ať si jde raději dát něco k pití.
Později to Anežka řeší s Adélou a Žofkou a považuje to za nejhorší možný nápad. „Tak ale co čekal, že tady přijde, udělá teatrální výstup a já mu všechno odpustím?“ ptá se nahlas. Odpovědi se nedočká a zvedá se s tím, že se hned vrátí a zamíří za Matějem.
Teď už nijak
„To, co si udělal po maturitě, byl obyčejnej podraz. Ty ses nedokázal dostat přes svoje vlastní ego a obětoval si náš vztah, aby ses mohl stylizovat do nějaký pózy mučedníka! A teď si z trucu odmítáš udělat maturitu a snažíš se to spravit nějakou tetovačkou? Což mi samo o sobě přijde neuvěřitelně dětinský,“ řekne, co jí leží na srdci.
„Já jsem ti jenom chtěl dát najevo, že to s tebou myslím vážně. Myslel jsem si, že to bude hezký gesto.“ Anežka přizná, že po něm žádné gesto nechtěla. Jediné, co si přála, bylo být s ním. A nejvíce jí vadí, že jí nedal možnost se vyjádřit a rozhodl za ně za oba sám. „A jak to můžu napravit?“ chce vědět. „Teď už nijak,“ odmítne jeho snahu Anežka. Matěj se zvedne k odchodu a rychle odchází.
Premiérové díly seriálu Ulice sledujte každý všední den v podvečer na Nově a s předstihem na ONEPLAY.





