Spánek je nedílnou součástí života a trávíme v něm cca třetinu celé jeho doby. Za zmínku rozhodně stojí, že naše spací poloha i další návyky mohou odhalit více, než bychom možná chtěli. Na co tedy ukazuje spaní na zádech nebo na břichu?
Spánek na zádech
Pokud spíte s rukama dolů, jste spíše rezervovaný typ. Jejich natažení naopak poukazuje na otevřenou mysl přístupnou jiným pohledům. Máte vysoké standardy nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Okolí si vás současně cení, protože dovedete dobře a dlouho naslouchat.
Stran zdraví vás možná trápí bolesti zad a tato pozice je může ještě zhoršit. Jestli máte sklony k chrápání, pak je spánek na zádech špatný nápad. Jsou tu ale i nějaké přínosy, protože se nesetkáte se zatuhlým krkem. Vaše páteř, krk a hlava jsou tu ve zcela neutrální pozici. Ještě lépe, pokud takto spíte na trochu vyšším polštáři.

Dále se dá pozice vylepšit druhým polštářem pod koleny, což simuluje přirozené zakřivení lidského těla. U mezery na zádech se hodí srolovaný ručník, který vám poskytne další podporu.
Spánek na břiše
Jste jedinečná osoba a skutečně si jdete za svým. Máte vysoké sebevědomí, jen jste někdy trochu uzavření a necháváte si pro sebe i podstatné věci. Současně nemáte rádi osobní kritiku.
Stran zdraví jste si dost možná ráno všimli hlubokých vrásek. Není to překvapující, protože tato pozice vyloženě nahrává vráskám doslova v HD kvalitě. Pravděpodobně trpíte i zatuhnutím krku a dalšími bolestmi, protože na nervy je kladen vysoký tlak.
Spánek na boku
Tzv. fetální pozici (pozice plodu v děloze) hojně preferují ženy. V ní jsou ovšem kolena více přitažena k hrudi. Spaní na boku obecně svědčí o společenské osobnosti, byť kolikrát trochu naivní. V noci pravděpodobně nechrápete, protože pozice na boku udržuje dýchací cesty dosti otevřené. Jestli vás ale trápí potíže se srdcem, dost možná se setkáte s dušností.

Vladimír Brabec: Kvůli majoru Zemanovi mu neprávem nadávali do soudruhů. Přežil pád letadla a počeštil agenta 007
Lze si přivodit bolesti ramen a kloubů obecně. Všemu se však dá vyhnout několika jednoduchými opatřeními, v první řadě druhým polštářem mezi pánví a břichem.
14hodinové úseky
Musíte si nařídit budíka, jinak jste schopni prospat i 14 hodin? Vaše tělo může trápit latentní infekce. Většina lidí potřebuje na obnovu a osvěžení organismu 7-8 hodin. Po více jak 10hodinovém spánku se má tělo probudit automaticky.
Stejně tak může být málo aktivní vaše štítná žláza, což stojí rozhodně za otestování. Při skutečně dlouhém spánku je totiž ohrožena její schopnost regulace tělesného metabolismu.
Každý den se probouzíte unavení
Na vině je apnoe nebo deprese. Spánkové apnoe je chorobný stav způsobující nekontrolované zadržení dechu, současně poklesne saturace krve kyslíkem. Existuje několik druhů, které se dají otestovat. Výsledkem je, že tento stav neustále přerušuje váš spánek, ale vy si to nepamatujete. Takže se prakticky nevyspíte.
Deprese je dalším důvodem neustálé únavy a se spánkovými problémy jde ruku v ruce. Jestli jste tedy unavení a podráždění bez ohledu na dostatek spánku, navštivte vašeho lékaře a snažte se dobrat příčiny.

Ulice: Pět dní, které otřesou gymnáziem. Vzpoura, Soňa pod tlakem a ránu jí zasadí i Jirka Hložánek
Zdroje: SWNS, BrightSide, ElCaminoHealth, PMC, Prevention