Aaron Taylor-Johnson, britský herec známý z filmů jako Kick-Ass nebo Tenet, byl podle nejnovějších vědeckých analýz prohlášen za nejkrásnějšího muže světa. Jeho tvář získala neuvěřitelných 93,04 procenta podle tzv. zlatého řezu, což je matematická rovnice původem ze starověkého Řecka, která se používá k měření fyzické krásy.
Nejkrásnější tvář na světě
Zlatý řez byl dlouho považován za ideální měřítko proporcí v architektuře, umění a také lidské estetice. Ve filmovém světě byl tento koncept poprvé použit pro analýzu krásy slavných osobností plastickým chirurgem Dr. Julianem De Silvou z londýnské nemocnice na Harley Street.
Díky speciálnímu softwaru, který dokáže porovnat lidské rysy s tímto matematickým vzorcem, bylo zjištěno, že Aaron Taylor-Johnson (34) má ze všech mužů světa tu nejdokonalejší tvář. Jak Dr. De Silva uvedl: „Aaron se stal jasným vítězem, když byly měřeny všechny prvky tváře z hlediska fyzické dokonalosti. Co ho činí tak výjimečným, je celkový tvar jeho tváře, který s výsledkem 99,2 % zaostává za dokonalostí pouze o 0,8 %.”
V analýze také uspěla délka a šířka Aaronova nosu, která získala hodnocení 98,8 %, Jeho dobře tvarovaná brada dosáhla na 95 %. Jedinými kategoriemi, kde získal nižší hodnocení, byly vzdálenost mezi očima (89 %) a tvar rtů (86 %).
Aaron Taylor-Johnson vs legendy Jamese Bonda
To, co dělá Aarona Taylor-Johnsona pro fanoušky ještě atraktivnějším, je jeho reálná šance stát se novým představitelem Jamese Bonda. Díky jeho výjimečnému skóre ve vědecké analýze krásy by se stal nejen nejsympatičtějším Bondem, ale i tím nejkrásnějším. I když každý z předchozích představitelů role Jamese Bonda zanechal v divácích svou nezapomenutelnou stopu, žádný z nich se nedokázal v hodnocení fyzických proporcí přiblížit vysokému skóre Aarona Taylor-Johnsona.
Sean Connery, který byl dlouho považován za vzor mužnosti a elegance, skončil na druhém místě s hodnocením 89,2 %. Roger Moore dosáhl 88,8 %, a oba si tak zajistili místo v historii jako jedni z nejpohlednějších představitelů. Ovšem v přímém srovnání s novým kandidátem jejich výsledky značně zaostávají.
Na opačné straně spektra je Daniel Craig, současný představitel agenta 007. Jeho fyzická atraktivita je v porovnání s jeho předchůdci hodnocena podstatně nižšími body. Craig se sice proslavil jako charismatický a drsnější Bond, který přinesl postavě nový rozměr, ale v hodnocení zlatého řezu získal pouze 84,2 %. Mnozí fanoušci a odborníci tak spekulují, že pokud se Taylor-Johnson stane novým Bondem, jeho role by mohla vizuálně vrátit postavu zpět k elegantnějším a ušlechtilejším kořenům. Podobně jako to dříve učinili Connery a Moore.

Seriál Hospoda: Proč nikdy nevzniklo pokračování? Existovaly scénáře k dalším epizodám, Nova je smetla ze stolu

Záhada vztahu s o 24 let starší manželkou
Ačkoli hercova fyzická dokonalost přitahuje velkou pozornost, jeho osobní život je neméně fascinující. V roce 2008, ve svých 18 letech, se na natáčení filmu Nowhere Boy setkal s tehdy 42letou režisérkou Sam Taylor-Johnson. Navzdory věkovému rozdílu mezi nimi přeskočila jiskra, což okamžitě vzbudilo pozornost médií.
Jejich vztah však obstál i pod tlakem veřejného zájmu, a o rok později se dokonce zasnoubili. Herec však nikdy nepochyboval o tom, že našel svou spřízněnou duši: „Žiju svůj život naplno a řídím se svými instinkty a srdcem. Vždy jsem cítil, že jsme na stejné vlně.“
Aaron často mluvil o tom, že jeho životní zkušenosti ho učinily „starou duší“ a že se vždy cítil zralejší než jeho vrstevníci. Oproti tomu Sam se podle jeho slov cítí jako mladá duše, což mezi nimi vytváří harmonii. Dnes, po více než deseti letech manželství a dvou společných dětech, dvojice říká, že je kritika nezajímá, a pokračují ve své společné cestě manželstvím.
Zlatý řez jako měřítko krásy
Zlatý řez, známý také jako poměr o hodnotě přibližně 1,618: 1, představuje matematický vzorec, který má hluboké kořeny ve starověké řecké filozofii a estetice. Tento poměr, který lze nalézt v přírodě, architektuře i lidském těle, se považuje za zlatý standard krásy a harmonie. Jeho aplikace na lidské tváře slouží k určení estetických proporcí. Čím blíže se tyto proporce přibližují hodnotě 1,618, tím atraktivnější je výsledek.
Zlatý řez poprvé proslavili starověcí Řekové, kteří věřili, že krása je přímo spojena s matematickými proporcemi. Tento koncept byl použit nejen v umění a sochařství, ale také v architektuře. Například Parthenon v Aténách je známým příkladem využití zlatého řezu. Ve výtvarném umění jej později zpopularizoval Leonardo da Vinci, jehož slavné dílo Vitruviánský muž zachycuje ideální proporce lidského těla. Tento obraz, založený na ideálních měřeních, je dodnes ikonickým symbolem rovnováhy a estetik.
